Перейти до основного вмісту

Півтори тисячі вишколених учнів. ДІЯ Львівщини завершила навчальний рік у місцевих освітніх закладах

26/04/2019 - 13:44

Курс з основ польової медицини, а також -військової підготовки від професійних інструкторів з бойовим досвідом мали змогу пройти учні 15 навчальних закладів Львівщини. Активісти ДІЯ фактично замінили там теоретичні уроки з предмету «Захист Вітчизни»  та «Основи медичних знань» на професійні курси молодого бійця та медика.  Після таких вишколів  кожен учень чи студент зможе надати собі чи ближньому першу медичну допомогу в стресових ситуаціях, вмітиме поводитися зі зброєю, знатиме основи тактики та техніки військового ремесла. 

Проводити такі вишколи бійці-добровольці з місцевого осередку  ДІЯ почали після чисельних звернень місцевих освітян.  Відтак, активісти розробили спеціальну програму, зібрали амуніцію, хто з якою воював та поїхали навчати дітей. Зі спорядженням також допомогли волонтери та меценати. Зібрали непоганий арсенал: джгути, ноші, пов’язки, ММГ АК, каски, бронежилети рюкзаки та розгрузки, страйкбольне обладнання.  Однак головний арсенал  – бойовий досвід самих  інструкторів. За свою роботу хлопці грошей не брали, працювали виключно на волонтерських засадах.

Вчора  активісти ДІЯ провели останній етап  польових зборів у Львівському міжрегіональному вищому професійному училищі залізничного транспорту, під час якого учні демонстрували, чого навчилися за рік. Основ польової  медицини їх навчав Володимир Бохонко - активіст ДІЯ, інструктор та боєць добровольчого батальйону УДА «Госпітальєри». Сьогодні Володимир свій досвід охоче передає львівській молоді.

            Володимир Бохонко, "Їжак"

«Наша програма – поєднання військового протоколу ТС-3 і цивільного протоколу BLS. Тобто коротко, перша допомога людині без хірургічного втручання в її організм. Це серцево-легенева реанімація, зупинка кровотечі, тощо. Такі навики знадобляться в житті кожній людині. Це побутові травми, травми на виробництві. Окрім того, ми навчали учнів, як поводитися з ножовими, кульовими пораненнями. Людина, яка пройшла наш курс буде здатна врятувати себе і ближнього», -  каже Володимир Бохонко.

У військовій справі львівську молодь вишколював Юрій Сувала, позивний «Солдат». Боєць побував у багатьох гарячих точках на Сході України, живим вийшов з «ілловайського котла», працював інструктором полку «Азов». Як зберегти життя на війні та гідно протидіяти ворогу сьогодні він навчає  учнів. Тепер його підопічні вміють  поводитися зі зброю, орієнтуються в стрілецькому озброєнні та техніці армії України. На практичних заняттях групи під керівництвом «Солдата» відпрацьовували польові маневри: роботу відділення, взводу, роти, малих розвідгруп в різних місцевостях. Навчалися орієнтуванню на місцевості, картографії, основам мінно-підривної справи. Вишколи були  максимально наближеними до військових дій: з використанням піротехніки та страйкбольного обладнання.

                 Юрій Сувала,«Солдат»

«Відповідально можу сказати, що учні, які  пройшли нашу програму – пройшли курс молодого бійця  ЗСУ. Ми їх навчили стріляти по принципах бойової зброї, збирати, розбирати автомат, користуватися бойовою амуніцією: бронежилетами, касками, розгрузками  та рюкзаками різного типу. Також показували як правильно вибирати вогневі позиції, їх будувати» - каже Юрій Сувала.

Під час підсумкових військово-польових зборів підопічні Володимира та Юрія демонстрували, чого навчалися цілий рік. Головний іспит  учням влаштували у формі бойового завдання. Групу розділили на військових та медиків. Перші – виконували бойові завдання. Другі – евакуйовували поранених та надавали їм першу медичну допомогу. Усі впоралися із завданням на «відмінно» та отримали найвищі оцінки  з предметів «Захист Вітчизни» та «Основи медичних знань». А інструктори з ДІЯ Львівщини вже готуються до нового навчального року. У планах – розширити ареал львівських закладів освіти.